Skocz do treści dokumentu
A- | A+ | Zmień kontrast

Sąd Okręgowy w Suwałkach

2021.11.20 - Wrześniowa Konferencja...

To jest wersja archiwalna z dnia 2021-11-20 11:40:41

Sprawy sądowe dotyczące rodziny należą do jednych z najbardziej skomplikowanych, wymagających szczególnych umiejętności od wszelkich specjalistów podejmujących działania w obrębie jej systemu. Sąd Okręgowy w Suwałkach podjął się w związku z tym inicjatywy organizacji konferencji  
pn. "Interdyscyplinarne wsparcie dziecka i rodziny" oraz pierwszego  Krajowego Zjazdu Opiniodawczych Zespołów Sądowych Specjalistów. Wydarzenie zostało otwarte przez Prezesa Sądu Apelacyjnego pana Krzysztofa Adamiaka oraz Prezesa Sądu Okręgowego pana Jacka Sowula.

Podczas trzydniowego spotkania odbywającego się w Sejnach specjaliści sądowi  w zakresie psychologii oraz pedagogiki z różnych części kraju pracujący w ramach struktur sądów okręgowych zastanawiali się nad rozwiązanymi, jakie należy podejmować, aby adekwatnie rozpoznawać potrzeby osób najbardziej potrzebujących, a co się z tym wiąże właściwie oddziaływać na system rodzinny w trakcie toczących się spraw przed wymiarem sprawiedliwości.

Do wydarzenia włączyli się także: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Sąd Rejonowy w Suwałkach, Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach.

Spotkanie zostało zakończone koncertem Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w synagodze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na góre | Drukuj stronę