Skocz do treści dokumentu
A- | A+ | Zmień kontrast

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Kampania - Przeciwdziałanie przemocy i...

To jest wersja archiwalna z dnia 2021-12-15 09:16:56

Sąd Okręgowy wspiera kampanię na rzecz przeciwdziałania przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Wraz z początkiem listopada ruszyła międzynarodowa kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". We współpracy z partnerem wydarzenia Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Suwałkach oraz koalicjantami: Aresztem Śledczym w Białymstoku, Aresztem Śledczym
w Suwałkach, Zakładem Karnym w Białymstoku, Suwalskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, Komendą Miejską Policji w Suwałkach, Państwową Uczelnią Zawodową, Klubem Sportowym "Wigry" Suwałki oraz Akademią Piłkarską Wigry zrealizowano szereg działań edukacyjnych oraz profilaktycznych wśród dzieci, młodzieży oraz osób osadzonych.

Specjaliści Sądu Okręgowego mieli przyjemność przeprowadzić zajęcia w suwalskich szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, jak również w okolicznym  Areszcie Śledczym.

Osadzeni w zakładach karnych przygotowywali prace plastyczne zwracające uwagę na problem przemocy. Ponadto w celu promowania kampanii funkcjonariusze Zakładu Karnego w Białymstoku, w  centrum swojego miasta, rozdawali pomarańczowe wstążki będące symbolem przeciwdziałania przemocy. Do akcji promocyjnej włączyli się lokalni działacze społeczni, przedstawiciele instytucji państwowych oraz osoby medialne.

W dniu 18.11.2021 r. w auli Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda Szczepanika w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie wydarzenia, podczas którego wyemitowano przygotowany przez organizatorów  spot przedstawiający skalę zjawiska przemocy, dr Iwona Lewkowicz z Uniwersytetu w Białymstoku wystąpiła z wykładem specjalistycznym. Dyrektor Sądu Okręgowego Katarzyna Bezdziecka odebrała podziękowania za zaangażowanie Sądu Okręgowego w organizację kampanii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na góre | Drukuj stronę